Časté chyby v tvorbě seminární práce

Jednou s klasických a významných chyb při tvorbě naší seminární práce je špatné na časování tvoření seminární práce. Začít pozdě psát seminární prací není chyba, ale když začneme pozdě a čím bližší je datum odevzdání, tak pracujeme se spěchem, děláme zbytečné chyby a práce není v takové kvalitě, jako by bylo při lepším načasováním tvorby práce. I když se ve spěchu snažíme dokončit práci na vynikající úrovni kontrolor práce chyby a nedodělky v práci odhalí.

Při tvorbě seminární práce se můžeme setkat také s plagiátorstvím, které je trestným činem, ale většinou je z naší strany nechtěné. Stává se to studentům, kteří si nepoznamenají odkaz na každou citaci, nebo použitou literaturu.

Citace v textu se uzavřou do uvozovek a napíše se číslo, které náleží použité literatuře. Plagiátorství se trestá vyloučením z univerzity, nebo odebrání diplomu. Nejlepší je psát všechny citace hned a nenechávat je na později, vždy nám můžeme jednu vynechat, i když jsme si mysleli, že je vše řádně napsáno a označeno. Další z prohřešků je porušení citační etiky, nemůžeme citovat dílo, které jsme nepoužili a naopak. Nepřesná citace je taky prohřeškem, protože když nepřesně citujeme je těžké, nebo dokonce nemožné uvedený zdroj najít. Vynechání, nebo zjednodušení závěru práce, je spíše nedostatkem, ale seminární práci chceme mít bez nedostatků, tak si jej uvádíme. Závěrečná kapitola je sice formalita, kterou jen zhodnotíme svou práci, i když jsme všechny podstatné závěry už uvedli. Dopředu bychom měli vědět, že každý kdo bude mít naší práci v ruce, jí nebude číst celou. Tak jako my si chceme zjednodušovat práci, tak i dalším lidem stačí jen různé části práce, a právě závěr je to co každý požaduje a z čeho se dozví nejvíce. Čím je méně textu v závěru, tím nám může učitel dávat více otázek ohledně tématu. Je lepší věnovat závěru dost času. V poslední řadě může být chybou krátký rozsah seminární práce. Když se počet stran blíží minimální délce diplomové práce, může se naskytnout podezření, že délka práce není rozsahově v pořádku z hlediska dodržení normostran. Můžeme při vypracování práce změnit písmo na menší, tím pádem budeme produkovat více textu, ale je to jen jakoby marketingový tah, protože když nám práce nepůjde, tak si text budeme přepočítávat na počet znaků a vyjde nám to na stejno, ale v opačném případě můžeme být rozsahem práce příjemně překvapeni.

Klientská sekce
E-mail:
Heslo:

Zapomenuté heslo
Kontaktujte nás.
Tel +420 774 146 284
E-mail zakaznik@nepisto.cz
ICQ 610 239 119
Skype nepisto.cz
Nejčastěji poptávané obory